Miliony ludzi w Turcji i na całym świecie będą miały szansę dowiedzieć się o Bitcoinie po raz pierwszy po nawiązaniu partnerstwa pomiędzy lokalną giełdą kryptograficzną BTC Turk a Turecką Federacją Piłkarską.

Według nagrania wideo z ceremonii podpisania, udostępnionego dziś przez BTCTurk, giełda, która szczyci się ponad 580.000 użytkowników, stanie się głównym sponsorem narodowej reprezentacji Turcji w piłce nożnej mężczyzn i kobiet.

Partnerstwo będzie trwało dwa i pół roku, łącznie z datami Europejskich Lig Narodowych w 2021 r., a Turecki Związek Piłki Nożnej rozważy również możliwość uzyskania części zwrotu kosztów partnerstwa w Bitcoin.

Dyrektor generalny BtcTurk, Özgür Güneri, skomentował tę umowę, co stanowi ulepszenie w stosunku do wcześniejszej umowy zawartej ze stroną narodowej ligi piłki nożnej, Yeni Malatyaspor.
Powiedział:

Jako BtcTurk nadal podążamy naszą drogą z misją bycia pionierską marką na świecie. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jesteśmy jednym z „głównych“ kibiców naszych drużyn narodowych na Mistrzostwach Europy UEFA, które odbędą się w 2021 roku – po raz pierwszy mecze odbędą się w roku nieparzystym.

Prezydent TFF Nihat Özdemirsh podzielił się podobnymi przemyśleniami, uznając BtcTurk za wiodącą platformę wymiany Bitcoinów i kryptokurantów w Turcji (czwartą na świecie).
Dodał:

Piłka nożna jest sportem zespołowym i obecnie sponsorzy są jednymi z najważniejszych zawodników tej drużyny. Z naszymi sponsorami jesteśmy silniejsi i odnosimy większe sukcesy.

Bitcoin wchodzi do głównego nurtu

Chociaż ostatnie partnerstwo z Tureckim Związkiem Piłki Nożnej (TFF) z pewnością przyniesie BTCTurkowi nowych użytkowników i masową ekspozycję marki, to jednak znacząco poprawi postrzeganie Bitcoinu i kryptocur walut na arenie międzynarodowej.

Ponieważ 24 kraje, w tym Turcja, mają zamiar grać w Mistrzostwach Europy, nie ma wątpliwości, że miliony widzów usłyszą lub dowiedzą się o Bitcoinie po raz pierwszy.

Dla tureckiej populacji, BTCTurk wideo ogłoszenie wyraźnie wspomina „Bitcoin“, w przeciwieństwie do złośliwego Grayscale reklamy wcześniej w tym miesiącu, które nadal przyniosły doskonałe wyniki dla amerykańskiej firmy zarządzania aktywami.

Von admin